İletişim Bilgileri

RoTeknik Su Artıma Sistemleri

Güvenilir Şirket
 • Yetkili Kişi: Nuri Balcı
 • Telefon numarası: +90 (212) 475-20-20, 05436600670
 • +90 (212) 476-05-79
 • MSN: info@roteknik.com
 • Skype: roteknik@hotmail.com
 • Adres: 50.Yıl Mahallesi 2095 Sokak No:17-19A, Sultangazi, İstanbul, 34265, Türkiye

Sitedeki güncellemeler
DUŞ FİLTRESİ

DUŞ FİLTRESİ

DUŞ FİLTRESİ
stokta var
90 TL
Satın Al
İletişim Bilgileri
 • Yetkili Kişi: Nuri Balcı
 • Telefon numarası: +90 (212) 475-20-20, 05436600670
 • +90 (212) 476-05-79
 • MSN: info@roteknik.com
 • Skype: roteknik@hotmail.com
 • Adres: 50.Yıl Mahallesi 2095 Sokak No:17-19A, Sultangazi, İstanbul, 34265, Türkiye
Ürün ile ilgili detaylı bilgi

Sağlıklı bir cilt ve parlak saçlar için duş filtresi.
•KDF-55, Kalsiyum Sülfit ve Aktif Karbon filtreleri sayesinde sudaki
ağır metalleri, kimyasalları ve organik bileşenleri,
özellikle de saçlara çok zararlı olan kloru filtreler.
•Kullanım ömrü iki kişilik bir aile için ortalama 3-6 aydır.

iltre Ömrü : 25000 litre ya da 6 aydır, kullan at kolay değiştirilebilir filtre.

Giriş: 3/¼" (üç çeyrek) dişi, Çıkış: 3/¼" (üç çeyrek) erkek

Montaj: Batarya ile duş hortumu bağlantısı çözülür ve araya duş filtresi monte edilir. Motaj için ekipman gerekmez, tüm standart bataryalar ile uyumludur, bataryanız standart dışı ise çevirici parçalar yardımı ile monte edebilirsiniz

Özellikler

 1. Sert suyu yumuşak suya çevirir.

 2. Cildin yaşlanmasına, bozulmasına ve hatta cilt kanserine neden olan sudaki kireç, klor ve diğer toksik maddeleri engeller.

 3. Sağlıklı ve yumuşak bir cilde kavuşturur.

 4. Her çeşit cilt alerjisini, saç ve tüy dökülmesini önler..

 5. Antibakteriyel seramik kürecikler her türlü bakteriyi özellikle banyolarda sık rastlanan lejyonella virüsünü yok eder, cildin uzun süre nemli kalmasını sağlayarak kötü kokuları önler. Ağır metaller ve toksik maddeleri engeller.

 6. Derideki ve baştaki kaşıntı oluşumlarını önler

 7. Takılıp sökülmesi herkesin yapabileceği şekilde çok kolaydır.

 8. 25000 litre yada 6 ay gibi kullan at tipindeki filtre çok uzun kullanım süresine sahiptir.


9.Filitresi değiştirilebilir.

Neden Duş Filtresi Kullanmalıyız ?

1.Duş esnasında cilt tarafından emilim ve solunum yollarıyla vücuda giren klor, çeşme suyunun içilmesi ile alınabilecek miktardan daha fazladır.
2.Sıcak duş suyu etkisiyle cilt gözeneklerinin genişlemesi, klor ve yanısıra olası mevcut diğer kimyasallarında bu gözeneklerden kolayca vücuda girmesine olanak sağlar.
3.Duş suyundaki klor cildi ve saçları kurutucu etkiye sahiptir.
4.Klor, ciltte pişik ve tahrişlere, gözlerde ise kızarıklığa neden olabilir.
5.Sıcak duş suyu içindeki kimyasallar suyun kendisinden çok daha hızlı buharlaşır. Bu nedenle duştaki buharın içeriğindeki kimyasalların yoğunluğu, içeriğindeki su miktarından daha yüksek olabilmektedir.
6.Duş ortamında solunan buharın içindeki kimyasallar içilen sudaki kimyasallara nazaran, (sindirim sisteminden geçmedikleri için) kan dolaşımına daha hızlı karışırlar.

Duş Suyundaki Klor Neden Filtrelenmelidir ?

İçme suyu dezenfeksiyonu için uzunca bir süredir klorlamanın kullanılmasıyla oluşan kalıcı halk sağlığı deneyimi tüketicileri filtrelenmiş su içmenin sağladığı sağlık yararları hakkında bilinçlendirmiştir. Buna rağmen, bazı insanlar için günlük duşları esnasında %50 oranında klora maruz kaldıklarını öğrenmek şaşırtıcı olmaktadır. Geriye kalan %50’yi ise musluk suyunun filtrelenmeden içme suyu olarak kullanımı oluşturur. Bu nedenle, duş suyunun filtrelenmesi, içme suyunun filtrelenmesi ile eşit öneme sahiptir.

Bilimsel çalışmaların sonuçları uzun süreli sıcak duşlar almanın sağlık riski oluşturduğunu belgelemektedir. Etrafı çevrili veya kapalı tip bir duş ortamında buharlaşan klor solunur. Yanısıra düşük bir seviyede cilt tarafından da emilir. Klor, bakteriler gibi patojenik mikroorganizmaları yok etmek için suya ilave edilir ve oldukça reaktif olup yağ asitleri ve karbon parçacıkları ile birleşerek farklı formlarda toksik bileşikler oluşturur. Medikal araştırmalar klorun duş ortamında solunması ve cilt tarafından emilimi ile hastalıklar ve ciddi rahatsızlıklar arasında bağlantı olduğunu göstermektedir. Klorlu su ile alınan duş önceden var olan rahatsızlıkların, örneğin astım ve egzama gibi, daha da artmasına neden olabilmektedir.

Filtrelenmiş suyun sağlık yararlarına ek olarak kozmetik yararları da vardır. Kuru ve/veya pul pul olan/dökülen cilt, kuru kırılgan saçlar ve tahriş olmuş kızarık gözler klora maruz kalındığının belirtileridir. Filtrelenmiş su ile duş almak bu belirtileri azaltır. Cilt ve saçların daha yumuşak olduğu hissedilir, gözlerdeki kızarma ve tahriş azalır.

Duş Filtresinin Sağlık Yararları

1.Klorun cilt üzerindeki kurutucu etkisi ortadan kalkar, cilt daha genç görünür, daha sağlıklı ve daha yumuşak olur.
2.Klorsuz su ile yıkanan vücut doğal nemini muhafaza edeceğinden pahalı losyon ve nemlendiricilere ihtiyacı büyük oranda azalır.
3.Saç derisi ve saçlar doğal nem ve yağını korur, daha yumuşak ve sağlıklı olurlar.
4.Başta banyo olmak üzere ev ortamında solunan hava kalitesi iyileşir, solunum yolları sağlığının korunmasına yardımcı olur.
5.Duşta iken klor solumak duş sonrası hissedilen yorgunluğun önde gelen nedenlerinden biridir. Kloru alınmış suyla duş almak vücudun zindeleşmesine ve sağlığına katkı sağlar.
6.Özellikle çocuklar klor solumanın zararlı etkilerinden dolayı risk altındadır, duş suyunun klordan arındırılması özellikle çocuklar için faydalıdır.

Niçin Klorsuz Duş ?

Sağlık ve Güzellik Duş Filtreleriyle Başlar Klorsuz Duş. Tüm dünyada suyu dezenfekte etmek için kullanılan klor, sudaki mikropları, bakterileri ve diğer organizmaları öldürür. Fakat evinize ulaştığında, uzun dönemde aile sağlığınızı, konforunuzu ve hatta kişisel görünümünüzü etkileyebilmektedir. Karbon olmayan patentli Chlorgon® materyali içeren Duş filtreleri, diğer filtrelerin işlevsiz kaldığı sıcak duş ortamında mevcut olan kloru alır. Duş filtresi A.B.D. ve uluslararası olmak üzere alınmış 18’in üstünde patenti mevcuttur.

Güzel ve yumuşak bir cilt ve saçlar için. Milyonlarca kişi içme sularındaki kloru elimine etmek için filtre kullanır. Fakat klora maruz kalmanın %50 si duş alma esnasında gerçekleşir. Filtrelenmemiş su ile duş alındığında; cilt tarafından emilim ve buharlaşan klorun solunması nedeniyle, bu etki iki kat fazla olabilmektedir. Artık kırılgan saçlar, kuru cilt ve kepek için sağlık ve güzelliğin başladığı yerde – duşunuzu alırken – önlem alabilirsiniz.

Duş Filtresi ile daha rahat nefes alın. Sıcak duş suyundaki klor buharlaşır ve solunarak akciğerlere ve oradan kan dolaşım sistemine geçer. Klorlu suyun potansiyel zararları ile ilgili bilimsel çalışmalar; klorlu suyun idrar kesesi, karaciğer, mide ve kolon kanseri gibi sağlığı tehdit eden durumlarla bağlantılı olabileceğini ortaya koymaktadır. Kalp rahatsızlığı, yüksek kan basıncı ve alerji de klorla bağlantılıdır. Duş filtreleri bu riskleri düşürmeye yardım eder ve rahatça nefes alabilirsiniz.

Sipariş bilgileri
 • Fiyat: 90 TL
Ticiz.com'un rehber kategorisi: İstanbul'daki Su filtreleri
Oluşturma tarihi: 03.09.2010 13:45
Düzenleme tarihi: 29.04.2016 22:37